Sylveco, Tymiankowy Żel do Mycia Twarzy


Głównymi składnikami olejku tymiankowego są tymol i karwakrol. Posiada on bardzo silne właściwości przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze. Hamuje rozwój bakterii chorobotwórczych (m.in. Staphylococcus aureus i Propioniobacterium acnes, które odpowiadają za rozwój zmian trądzikowych). Łagodzi stany zapalne, działa na skórę oczyszczająco i tonizująco. Hypoalergiczny, oczyszczający żel do mycia twarzy z kwasem jabłkowym o aktywnym działaniu wygładzającym i rozjaśniającym. Zawiera bardzo łagodny, ale jednocześnie skuteczny środek myjący, który nie podrażnia nawet najbardziej wrażliwej skóry. Usuwa zanieczyszczenia i nadmiar sebum, delikatnie złuszcza martwy naskórek i reguluje procesy odnowy jego komórek. Żel został wzbogacony olejkiem i ekstraktem z tymianku, które posiadają właściwości przeciwzapalne i kojące. Systematyczne stosowanie pozwala zachować gładką, zdrową skórę o równomiernym kolorycie.

składniki: Woda, Glukozyd Laurylowy, Gliceryna, Ekstrakt z tymianku pospolitego, Panthenol, Kwas Jabłkowy, Wodorowęglan Sodu, Benzoesan Sodu, Olejek Tymiankowy.

Informacje o Żelu jak również jego zdjęcie w opakowaniu pochodzą ze strony producenta : sylveco.pl

Dostałam próbkę, ok. 10 ml tego żelu podczas konsultacji dermatologicznej. Żel mnie nie powalił z zachwytu, delikatnie mówiąc. Jest bardzo przeciętny. Pierwsze co odczuwamy to oczywiście zapach - bardzo tymiankowy. Może zmęczyć po kilku użyciach, ale naprawdę prawdziwe zioła tymianku czuć.
Rozprowadza się tępo po suchej skórze. Na mokrej wcale nie jest lepiej, tyle tylko, że się rozpienił. Potrzeba kilku kropel aby oczyścić twarz, co powoduje, że szybciej jest zużywany.
Działanie oczyszczające ma raczej niewielkie. Bardzo często po przetarciu twarzy wacikiem z tonikiem był on po prostu brudny. Z makijażem oczu również różnie to wyglądało.
Nie ściągał skóry, nie wysuszał jej ( jakiś pozytywny akcent musi być).
Nie kupię więcej, dobrze, że to była tylko próbka.

Komentarze

Popularne posty