Nivea, Bambino, Oliwka

Oliwka pielęgnacyjna jest szczególnie łagodnym produktem przeznaczonym do codziennej pielęgnacji delikatnej i wrażliwej skóry niemowląt i dzieci. Oliwka jest produkowana w oparciu o wysokogatunkowy olej roślinny z dodatkiem stabilizowanych Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (witaminy F), dlatego skutecznie chroni delikatną skórę przed podrażnieniami i przesuszeniem oraz sprawia, że jest odpowiednio nawilżona i natłuszczona.
Nie zawiera barwników i konserwantów.
 
Składniki: Glycine Soja Oil, Paraffinum Liquidum, Parfum, Ethyl Linoleate, Ethyl Oleate, Ethyl Linoleate, Tocopherol, Propylene Glycol, BHA, Propyl Gallate, Citric Acid.
 
Oliwka ma pojemność 300 ml. Kupiłam ją w Auchan, za ok. 6 zł. Kupiłam ją będąc w ciąży z myślą o używaniu jej na noworodku. Niestety u nas się nie sprawdziła, ale generalnie uważam, że jest warta uwagi. Nie sprawdziła się, ponieważ działanie oliwki było dosyć powierzchniowe i znikała po 5 minutach, nie mówiąc już o tym, że dzidzię trzeba było ubrać, a oliwka wcierała się w ubranka. Synek natomiast potrzebował głębszego nawilżenia skóry, więc zrezygnowałam z jej stosowania i rozpoczęłam swoją przygodę z balsamami i mleczkami dla niemowlaków.
Plusem był zapach, naprawdę bardzo przyjemny oraz to, że nie podrażniała. Przyjemnie się ją używało do masażu.
Bardzo szybko zabrudziła się butelka oraz jeden zawiasik w zatyczce się urwał.
Generalnie polecam, ale warto przetestować, bo niekoniecznie u noworodka i niemowlaka się sprawdzi (wbrew opinii, że oliwka jest najlepsza do pielęgnacji noworodka).

 

Komentarze

Popularne posty